AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 23 Mayis 2018 Çarsamba 13:44
İLÇE BİLGİSİ RESMİ KURUMLARBELEDİYEMAHALLELEREĞİTİM SAĞLIKHAL FİYATIESNAFLARIMIZ
KORKUTELİ HAVA DURUMU
KORKUTELI
 
Korkuteli'nde Kat-I Kursu (kağıt oyma) Açıldı
 
Korkuteli'nde Kat-I Kursu Açıldı
 
 

 Korkuteli ilçesinde Cevat Soyiç Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından ilk kez açılan Temel Seviyede Kat'ı (kağıt oyma) kağıt kesme, oyma, yapıştırma kursuna kadınlar yoğun ilgi gösterdi.

Maide Dai Zengin tarafından verilen Kat-ı Kursu haftada 15 saat ve toplam 248 saat devam edecek. Kurs hakkında bilgi veren Maide Dai Zengin, "Temel seviyede Kat'ı (kağıt oyma) kağıt kesme, oyma, yapıştırma ve kompozisyon uygulamalarını yapabilen kişiler yetiştiren kurs sonunda, yeterlikleri kazanan kursiyerler sanat ve tasarım sektöründe, küçük veya büyük ölçekli işletmelerde, turistik ve hediyelik eşya üretimi yapan işletmelerde, geleneksel el sanatları onarma koruma çalışmalarında, müzelerde, kendi iş yerinde veya evinde sanat üretebilirler" dedi.

Zengin, "Kat-ı sanatı öncelikle kitap sanatıdır. Eskinin zarif insanları kitap kapaklarını, sayfalarını, el yazmalarını süslemek için bu sanattan da yararlanmışlardır. Ayrıca hat levhalarda ve yazı çekmecelerinde de kullanılmıştır. Kat-ı bugün kitap içlerinde ve kapaklarda kullanılmıyor ancak çok güzel tablolar hazırlanıyor. Origami kağıtları ve ebrulu kağıtlar kullanabileceğiniz gibi Kat-ı yapmak için sulu boya ile gönlünüze göre boyadığınız kağıtları da kullanabilirsiniz. Bazen motiflere göre Yalın kat oyma yapılır. Bazen de oluşturulan motifler üst üste yapıştırılarak kat-ı sanatı oluşturulur" dedi.

 
 
11 Aralık 2013 Çarsamba - 13:36
8775 Kere Okundu

HAKAN ELEKTRİK ve MANTARHANE MALZEMELERİ SATIŞI
DETAY
CARANOĞLU BABA KURTARICI
DETAY
NUR REKLAM
DETAY
İTİMAT TİCARET LTD. ŞTİ
DETAY
ÇİÇEK - ÇİKOLATA DÜNYASI
DETAY
CEMAL ET - BALIK EVİ
DETAY
2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com